225/55 R17 COOPER ZEON CS8

225/55 R17 DUNLOP SPORT XL

225/55 R17 DUNLOP WINTER SPORT 5

Dunlop Winter Sport 5 го обезбедува зафатот што ви треба за непредвидени зимски патишта.

  • Врвно страничено прилепување на лизгави површини
  • Подобрени перформанси на патишта покриени со снег
  • Аквапланинг заштита
  • Дизајн што штеди на гориво225/55 R17 FULDA SPORTCONTROL 2

225/55 R17 GOODYEAR EAGLE F1 ASY 6

225/55 R17 GOODYEAR EAGLE F1 ASSY 3 ROF

225/55 R17 GOODYEAR ULTRA GRIP PERF G1

Goodyear UltraGrip 9+ обезбедува одлично држење на снег и мраз и зголемена километража за помалите градски автомобили.

• Подобрено држење на снег и мраз

• Зголемена километража


 

225/55 R17 GOODYEAR VECTOR 4SEASONS


• Одлична контрола и управување на снег

• Пократко сопирање и подобрено управување на сув пат

• Доживотна отпорност со аква планирање
225/55 R17 KELLY UHP

225/55 R17 MICHELIN E PRIMACY

225/55 R17 MICHELIN ALPIN 5

225/55 R17 MICHELIN ALPIN 6

225/55 R17 MICHELIN PRIMACY 3

225/55 R17 MICHELIN PRIMACY 4+

225/55 R17 NANKANG NS-20

225/55 R17 NANKANG SV-2 M+S

225/55 R17 PIRELLI WINTER SOTTOZERO R-F

WINTER SOTTOZERO™ 3 е зимска гума за луксузни автомобили во премиум сегментот. Дизајниран е имајќи ја предвид еволуцијата на модерните возила, за да постигне максимална безбедност, контрола и перформанси во сите зимски временски услови. Воведени се најновите технолошки карактеристики со нови гумени соединенија и нов дизајн на шарите. Дополнително, WINTER SOTTOZERO™ 3 беше развиен во соработка со познати OEM во премиум сегментот.


225/55 R17 PIRELLI P7 CINTURATO ROF

225/55 R17 PIRELLI P7 CINTURATO ROF

225/55 R17 PIRELLI W210S2