Вистинско време за промена на сезонските пневматици

Зошто треба да ги заменам зимските гуми со летни?

Нови TÜV SÜD оцени за Sailun

Уште подобар отпор при тркалање, подобрено сопирање во влажни и суви услови

Преглед на Dunlop Geomax Enduro EN91

Дознај што велат искусните моторџии за овие Dir-Ready Dual-Sport гуми за мотори

Зошто летни гуми Sailun?

Sailun ATREZZO покажа најдобри резултати на TÜV Süd тестот за отпор на тркалање, ракување и сопирање на влажен пат

GoodYear - најдобар за 2023!

Прогласен за најдобар производител на летни гуми! Втор пат по ред! Провери зошто!

Гигантите на Cooper Tires

Cooper Discoverer - најдобар избор за 4x4 и SUV возила

Дополнителна GOODYEAR гаранција

За било какво случајно оштетување на гумите

Хотел за гуми со 5*

Дознај зошто треба гумите да ги "одмориш" во хотел за гуми

The DUNLOP Sport & Touring Range

Одбери ги идеалните гуми за твојот мотор

Auto-illustrierte ги спореди најдобрите пневматици на Goodyear

Споредба помеѓу EfficientGrip Performance 2, Eagle F1 Asymmetric 6 и Eagle F1 SuperSport

Pirelli е нов добавувач на мото гуми за Moto2 и Moto3

Pirelli го користи спортот за иновации во безбедноста и перформансите на мото гумите

EcoPoint3 – Нова технологија на Sailun

Иновативна технологија за нови стандарди во светот на гумите

Sailun Tires - Auto Bild Approved

Дознај зошто Sailun Tires се многу повеќе од "ефтини кинески гуми"

DUNLOP RoadSmartIV победник на Motorrad

Туринг, крузер, ендуро или скутер - Вози со најдобрите гуми за мотори

Nankang - Free your way

Nankang е инвестиција во бренд со извонредна експертиза и напредна технологија

Нова ознака на Pirelli P Zero E

Pirelli ја лансира новата ознака за најодржливи гуми

GOODYEAR - ADAC победник за летни гуми

EfficientGrip Performance 2 е ултимативен победник на сите тестови на ADAC за летни гуми за 2022!

Auto Bild тестови на летни гуми 2023

Дознај кои летни гуми ги препорачуваат експертите на Auto Bild

new MAGNESIUM LIMITED EDITION

Дознај повеќе за италијанскиот дизајн на OZ Racing

АвтоМагазин за GoodYear Eagle F1 Assy 6

Погледни ја рецензијата на Автомагазин за најдобрите гуми летово

Vector 4Seasons Gen-3 e број 1 според Auto Bild и Tyre Reviews

Goodyear е производителот со најмногу победи во историјата на тестовите на гуми! Провери зошто!

ADAC оцени 50 летни гуми за 2023

Дознај кои летни гуми ги препорачува ADAC за 205/55 R16

Tires are not bananas!

Животниот век на гумите не започнува од денот на нивното производство, туку од моментот на нивно монтирање на возилото

Зошто квалитетните гуми не треба да бидат заменети со евтини

Откриј кои фактори се земаат предвид при давање бодови на тестовите на ADAC

Goodyear - прво вградување на Jeep Avenger

Новиот Jeep Avenger фабрички доаѓа со Goodyear гуми

Новите PIRELLI CINTURATO P7

Пневматици кои се прилагодуваат на температурата на возните услови

GOODYEAR Eagle F1 Asymmetric 6

Дознај повеќе за технологијата на гумите со ултра високи перформанси - UHP

SAVA All Weather - Новата генерација на удобност!

Практично решение за области кои имаат кратки зимски сезони

Sailun влезе во Гинисовата книга на рекорди!

Гумите Sailun произведени со технологијата EcoPoint³ освоија Гинисов рекорд!

Новата Super Sport генерација

Супериорна контрола и управување на секакви патишта

GOODYEAR Eagle F1 Super Sport

Најдобрата технологија во служба на најдобрите летни гуми

Goodyear - Најдобар Производител за 2022!

Види ја целата понуда на Goodyear

GOODYEAR Eagle F1 Asymmetric 5

Што велат корисниците за Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5?

GOODYEAR - Winter Tires Winner

Goodyear е награден за најдобар производител на зимски гуми за 2023!

Michelin Alpin 6 vs. Michelin Alpin 5

Кои се најдобрите Мишелин зимски гуми?

Зимските гуми на Goodyear го освоија подиумот на ADAC

Види ги најдобрите зимски гуми за 2023

AutoExpress - Подиум на најдобрите зимски гуми

Дознај кои се најдобрите премиум зимски гуми за 2023

Goodyear ја претставува новата UltraGrip Performance 3

UltraGrip Performance 3 е одлична сеопфатна зимска гума

GoodYear - нови зимски гуми & подарок

Купи зимски гуми GoodYear и добиј подарок

Како до најдобрите зимски гуми?

Кои фактори треба да ги земете предвид при избор на нови зимски гуми

Sava Eskimo HP2

Најпродаваните зимски гуми со импресивен зафат на снег и мраз!

Sava Eskimo S3

Најпродаваните зимски гуми со кратко растојание на кочење во снежни услови!

SAILUN - Рекордер во издржливост!

Поминати 400.000 км и гумите се во одлична состојба!

Goodyear наполни 125 години!

Од првите гуми за велосипеди, до последната технологија NexTrek и SightLine!

Pirelli сега тестира и над 300 km/h

Дали Pirelli e новиот снабдувач на гуми во Формула 1?

Nankang's Nürburgring Boulevard Showroom

Нанканг го отвора салонот за мотоспорт во Нирбургринг

Колку се стари моите нови гуми?

Сојузот на Германската индустрија за гуми и Здружението на вулканизери на Германија со единствен став!

Cooper Tires vs. Michelin

Откриј кои се клучните разлики помеѓу Cooper и Michelin

Nankang vs. Michelin

Дали Nankang може да му пркоси на Michelin?

Goodyear дизајнираше нови гуми за електричен автомобил

Дознај за новата технологија на аеродинамичност и енергетска ефикасност

Сите победници играат во ист тим

Пнеуматик е увозник на сите најдобро рангирани гуми според ADAC, Autobild и Tyre Reviews

ADAC тест 215/55 R17 зима 2022

Pirelli, Michelin, Goodyear, Dunlop и Cooper се оценети како 5-те најдобри зимски гуми според ADAC

All season tires - гуми за сите сезони

ЗА или ПРОТИВ - откриј ги добрите и лошите страни на гумите за сите сезони во зима

Sailun Aplin+ или Sailun Alpine Evo

Прочитај што велат корисниците за Sailun

АКЦИЈА - жешки летни цени на сетови гуми и бандажи

Одбери 4 летни гуми и 4 алуминиумски бандажи по акциски цени

ADAC тест 225 50 R17 зима 2021

Прочитај што велат експертите за зимски гуми!

Резервирај термин за промена на нови гуми

Закажи термин во пет едноставни чекори

Зошто да ги заменам летните гуми со зимски и обратно?

Кога е време за промена на зимски гуми?