ADAC оцени 50 летни гуми за 2023

Дознај кои летни гуми ги препорачува ADAC за 205/55 R16

Cooper Tires vs. Michelin

Откриј кои се клучните разлики помеѓу Cooper и Michelin

Auto Bild тестови на летни гуми 2023

Дознај кои летни гуми ги препорачуваат експертите на Auto Bild

Nankang vs. Michelin

Дали Nankang може да му пркоси на Michelin?

Sava Eskimo HP2

Sava Eskimo HP2 зимски гуми со импресивен зафат на снег и мраз!

Сите победници играат во ист тим

Пнеуматик е увозник на сите најдобро рангирани гуми според ADAC, Autobild и Tyre Reviews

DUNLOP подарува!

Купи 4 зимски гуми DUNLOP и добиј подарок!

ADAC тест 215/55 R17 зима 2022

Pirelli, Michelin, Goodyear, Dunlop и Cooper се оценети како 5-те најдобри зимски гуми според ADAC

Нови зимски гуми на рати

Купи сега, а плати подоцна

All season tires - гуми за сите сезони

ЗА или ПРОТИВ - откриј ги добрите и лошите страни на гумите за сите сезони во зима

Sailun Aplin+ или Sailun Alpine Evo

Прочитај што велат корисниците за Sailun

GOODYEAR подарува!

Купи 4 зимски гуми GOODYEAR и добиј подарок!

SAILUN - Рекордер во издржливост!

Поминати 400.000 км и гумите се во одлична состојба!

EcoPoint3 – Нова технологија на Sailun

Иновативна технологија за нови стандарди во светот на гумите

Зошто летни гуми Sailun?

Затоа што Sailun ATREZZO покажа најдобри резултати на TÜV Süd тестот за отпор на тркалање, ракување и сопирање на влажен пат

Промени ја сезоната од летна во зимска

Oд 15 ноември до 15 март задолжително е поседување на зимска опрема

АКЦИЈА - жешки летни цени на сетови гуми и бандажи

Одбери 4 летни гуми и 4 алуминиумски бандажи по акциски цени

Goodyear - Најдобар Производител за 2022!

Види ја целата понуда на Goodyear

The DUNLOP Sport & Touring Range

Одбери ги идеалните гуми за твојот мотор

new MAGNESIUM LIMITED EDITION

Дознај повеќе за италијанскиот дизајн на OZ Racing

АвтоМагазин за GoodYear Eagle F1 Assy 6

Погледни ја рецензијата на Автомагазин за најдобрите гуми летово

Sailun Tires - Auto Bild Approved

Дознај зошто Sailun Tires се многу повеќе од "ефтини кинески гуми"

DUNLOP RoadSmartIV победник на Motorrad

Туринг, крузер, ендуро или скутер - Вози со најдобрите гуми за мотори

GOODYEAR Eagle F1 Asymmetric 6

Дознај повеќе за технологијата на гумите со ултра високи перформанси - UHP

ADAC тест 225 50 R17 зима 2021

Прочитај што велат експертите за зимски гуми!