195/65 R15 MICHELIN PRIMACY 4

195/65 R15 MICHELIN PRIMACY 4

Има над 4 на залиха


MICHELIN PRIMACY 4 нуди нова референца за безбедност. Oваа гума обезбедува високо ниво на перформанси на влажни патишта, од првата употреба па се до индикаторот за законско абење. На тој начин MICHELIN PRIMACY 4 обезбедува долготрајни перформанси на високо ниво.

Новата MICHELIN PRIMACY 4 во просек трае 18.000 километри повеќе.

Оваа гума го замени Michelin Primacy 3, а следната генерација е Michelin Primacy 4 Plus.


Авто Летна гума
Димензија 1956515
Сезона Летни
Бренд MICHELIN
Кочење при влажен коловоз A
Отпор при тркалање C
Надворешна Бучава 68