SAVA 205/55R16 91V INTENSA HP2

SAVA 205/55R16 91V INTENSA HP2

Има над 4 на залиха


За возачите кои бараат повеќе од своите гуми, Sava Intensa HP 2 е одличен избор. Одлична во влажни услови, оваа Сава гума е дизајнирана да трае подолго додека ги намалува трошоците за гориво. Високи перформанси - без високата цена.


• Одлични перформанси при сопирање на влажни услови

• Сигурно возење во влажни и суви услови

• Лесно потрошувачка на гориво

• Голема километража


Авто Летна гума
Димензија 2055516
Сезона Летни
Бренд SAVA
Кочење при влажен коловоз B
Отпор при тркалање C
Надворешна Бучава 70