235/70 R16 SAVA INTENSA SUV 106(H)

235/70 R16 SAVA INTENSA SUV 106(H)

За возачите кои бараат повеќе од своите гуми, Sava Intensa SUV е одличен избор. Одлична во влажни услови, оваа Сава гума е дизајнирана да трае подолго додека ги намалува трошоците за гориво. Високи перформанси - без високата цена.


• Одлични перформанси при сопирање на влажни услови

• Сигурно возење во влажни и суви услови

• Лесно потрошувачка на гориво

• Голема километража


Џип Летна гума
Димензија 2357016
Сезона Летни
Бренд SAVA
Кочење при влажен коловоз E
Отпор при тркалање F
Надворешна Бучава 71