175/65 R14 SAVA INTENSA HP

175/65 R14 SAVA INTENSA HP


За возачите кои бараат повеќе од своите гуми, Sava Intensa HP е одличен избор. Одлична во влажни услови, оваа Сава гума е дизајнирана да трае подолго додека ги намалува трошоците за гориво. Високи перформанси - без високата цена.


• Одлични перформанси при сопирање на влажни услови

• Сигурно возење во влажни и суви услови

• Лесно потрошувачка на гориво

• Голема километража


Авто Летна гума
Димензија 1756514
Сезона Летни
Бренд SAVA
Кочење при влажен коловоз C
Отпор при тркалање E
Надворешна Бучава 69