185/60R15 SAVA INTENSA

  1 на залиха

155/70 R13 TIGAR WINTER 1

  Над 4 на залиха

245/40 R17 DUNLOP SP MAXX

  1 на залиха

245/40 R18 KLEBER HYDRAXER XL

РАСПРОДАЖБА  -ДОТ 0412

  4 на залиха

195/60 R15 DEBICA PRESTO

  Над 4 на залиха

205/45 R17 CONTINENTAL SPORT 5 XL

  4 на залиха

165/70 R14 MENTOR M400

  1 на залиха

185/65 R15 MENTOR M200 M+S

  2 на залиха

155/80 R13 MENTOR M200 M+S

  2 на залиха

175/70 R14 MENTOR M200 M+S

  Над 4 на залиха

185/60 R14 MENTOR M250 M+S

  1 на залиха

165/70 R14 MENTOR M200 M+S

  Над 4 на залиха

205/55 R16 KLEBER KRISALP HP2

  4 на залиха

225/45 R17 KLEBER KRISALP HP2

  2 на залиха

205/60 R15 DEBICA PRESTO

  4 на залиха

215/55 R16 DEBICA PRESTO

  2 на залиха

195/55 R15 DEBICA PRESTO

РАСПРОДАЖБА -ДОТ 0715

  Над 4 на залиха

235/45 R18 HANKOK TRAZANO SA07

  4 на залиха

165/80 R13 DEBICA PASSIO

  1 на залиха

205/50 R17 NANKANG NS-20 (93V) XL

  1 на залиха

185/60 R15 TIGAR SIGURA

  1 на залиха

155/65 R13 MENTOR M400

  Над 4 на залиха

245/35 R20 NANKANG NS-20

  1 на залиха

225/45 R17 MICHELIN ALPIN 5

  3 на залиха

185/60 R15 STARFIRE W200 BSW

  1 на залиха

195/55 R15 DEBICA PRESTO

РАСПРОДАЖБА ДОТ-0715

  4 на залиха

155/70 R13 STARFIRE RS-C 2.0

  1 на залиха

235/60 R18 HANKOK VENTUS EVO-2

  2 на залиха

195/65 R15 STARFIRE RS-C 2.0

  2 на залиха

205/55 R17 NANKANG SV-3

  Над 4 на залиха

225/50 R17 CONTINENTAL TS860

  1 на залиха

205/40 R18 PIRELLI P7 CINTURATO ROF

  Над 4 на залиха

215/55 R17 AVON ZV5

  4 на залиха

235/40 R19 NANKANG SV-3

  Над 4 на залиха

315/30 R22 PIRELLI P-ZERO PZ4 XL

  2 на залиха

155/80 R13 SAILUN ATREZZO ECO

Добитник на TÜV SUD сертификат за квалитет

При тестирање на гумите од страна на Technischer Überwachungsverein (независна германска организација за испитување и сертификација), пневматиците се споредуваат со високите критериуми поставени од самата организација, но и со критериумите поставени од конкурентските гуми во истата или повисока класа. Тестовите се изведуваат во неколку категории: забрзување, отпорност на аквапланинг, перформанси, сопирање на различни површини на патот, ниво на бучава, итн. Гумите на Sailun покажаа извонредни резултати на екстремниот тест на издржливост со што се здобија со сертификат на квалитет TÜV SUD.

Саилун е првиот и единствен бренд од нискиот и среден сегмент на пневматици со TÜV SUD серификат за квалитет.


Одлични резултати на тестови во споредба со европски производители

• Централното ребро овозможува стабилност и го подобрува абењето на шарите на гумите

• Симетричниот дизајн на шарата овозможува супериорна влечна сила, одлична на влажен и сув пат

• Овозможува значајно маневрирање при голема брзина поради аголна шара на дезенот

• Обезбедува ниска бучава од патот при најголеми брзини и ја зголемува стабилноста на насоката

• Висока стабилност при управување и стабилноста во свиоци со голема брзина


EcoPoint3 Technology – огромна заштеда на гориво

Во 2021 година, меѓународно независна компанија за тестирање, инспекција и сертификација TÜV Rheinland ги објави првите резултати од тестот за потрошувачката на гориво и ја додели наградата „Energy Saving Pioneer“ за новите генерации гуми на Sailun кои се базирани на зелената технологија EcoPoint3 поради нивната одлични резултати за потрошувачката на гориво.

Сериското производство на гуми засновано на новата технологија на гума EcoPoint3 започна во средината на 2020 година, со капацитет од 300.000 тони годишно. Во мај 2021 година, гумите произведени со EcoPoint3 технологија беа тестирани и го добија печатот за квалитет на етикетата на ЕУ за гуми од класа А.

  Над 4 на залиха