Goodyear, зимски гуми, zimski gumi

Купи зимски гуми GoodYear и добиј подарок!

И оваа сезона, GoodYear ве топли во зимските денови. Почнувајќи од 15.10.2023 година, за секој купен сет зимски гуми или гуми за сите сезони, Goodyear ви подарува брендиран дуксер од лимитираната колекција  со дизајнерски потпис. Акцијата се однесува на Goodyear пневматици со димензии 16" и поголеми и трае до потрошување на залихите на подароците. 

Прашај за цена за твојата димензија! Goodyear UltraGrip Performance 3 е одлична сеопфатна гума во зимски услови!

Со низа иновативни карактеристики, Goodyear поставува репери за перформансите. Неодамнешниот тест спроведен од независниот германски орган за тестирање TUV SUD потврдува дека, во споредба со четирите премиум конкуренти, UltraGrip Performance 3 води во управувањето со снег, влажно сопирање и суво сопирање.

Goodyear UltraGrip Performance 3 се вклопува меѓу најновите и најпопуларните возила на пазарот, како што се Alfa Romeo Giulia, Audi A6/S6, BMW i4 M50, BMW 4-серија Gran Coupé, Cupra Formentor, Tesla Model S Plaid или Smart #1. Toyota Aygo X или Volvo C40/XC40.Ова е импресивно деби од најновиот UltraGrip, кој е идеален за влажните зими, особено за оние на кои приоритет им е тивката гума.

Прочитај повеќе за Goodyear UltraGrip Performance 3 Разгледај ги сите зимски гуми на Goodyear за патнички возила!