255/35 R20 PIRELLI WINTER PZERO

255/35 R20 PIRELLI WINTER PZERO

2 на залиха

Воведувањето на P ZERO™ WINTER отвора нови патишта за високи перформанси во зимската сезона, за да се доживее истото возачко искуство и во лето со P ZERO™ и во зима со P ZERO™ WINTER.

  • Одлични перформанси на снег, влажен и сув пат
  • Намалена бучава
  • Зголемена километража


Авто Зимска гума
Димензија 2553520
Сезона Зимски
Бренд PIRELLI