195/65 R15 COOPER CS2

РАСПРОДАЖБА - ДОТ 2020

195/65 R15 COOPER CS2

195/65 R15 DUNLOP BLURESPONSE

195/65 R15 DUNLOP FASTRESPONSE

195/65 R15 FULDA MULTICONTROL

195/65 R15 FULDA ECOCONTROL HP

195/65 R15 FULDA ECOCONTROL HP2

195/65 R15 GOODYEAR EFFICIENT GRIP PERF.

195/65 R15 GOODYEAR EFFIGRIP PERF 2

195/65 R15 KELLY HP

195/65 R15 KELLY HP

195/65 R15 MICHELIN PRIMACY 4


MICHELIN PRIMACY 4 нуди нова референца за безбедност. Oваа гума обезбедува високо ниво на перформанси на влажни патишта, од првата употреба па се до индикаторот за законско абење. На тој начин MICHELIN PRIMACY 4 обезбедува долготрајни перформанси на високо ниво.

Новата MICHELIN PRIMACY 4 во просек трае 18.000 километри повеќе.

Оваа гума го замени Michelin Primacy 3, а следната генерација е Michelin Primacy 4 Plus.


195/65 R15 NANKANG NA-1

195/65 R15 SAVA ALL WEATHER

195/65 R15 SAVA ESKIMO S3+

195/65 R15 SAVA INTENSA HP2


За возачите кои бараат повеќе од своите гуми, Sava Intensa HP е одличен избор. Одлична во влажни услови, оваа Сава гума е дизајнирана да трае подолго додека ги намалува трошоците за гориво. Високи перформанси - без високата цена.


• Одлични перформанси при сопирање на влажни услови

• Сигурно возење во влажни и суви услови

• Лесно потрошувачка на гориво

• Голема километража


195/65 R15 SAVA INTENSA HP2(91V)


За возачите кои бараат повеќе од своите гуми, Sava Intensa HP 2  е одличен избор. Одлична во влажни услови, оваа Сава гума е дизајнирана да трае подолго додека ги намалува трошоците за гориво. Високи перформанси - без високата цена.


• Одлични перформанси при сопирање на влажни услови

• Сигурно возење во влажни и суви услови

• Лесно потрошувачка на гориво

• Голема километража