195/70R15C TRENTA2

195/70R15C TRENTA2


За возачите на комбиња и лесни камиони кои се свесни за вредноста, Sava Trenta нуди перформанси со пристапни цени. Сигурното ракување, големата километража и квалитетната конструкција ja прават Сава гумата идеален избор.


Полутоварни Летна гума
Димензија 1957015
Сезона Летни
Бренд SAVA
Кочење при влажен коловоз C
Отпор при тркалање C
Надворешна Бучава 71