255/35 R19 SAILUN ATREZZO ZSR

  1 на залиха

RI255/35R19 RK13 UHP (96U) HL

  4 на залиха

255/35 R19 SAILUN ATREZZO ZSR2

  Над 4 на залиха

255/35 R19 NANKANG NS-20

  Над 4 на залиха

255/35 R19 SAVA INTENSA UHP2

  Над 4 на залиха

255/35 R19 COOPER ZEON CS8

  Над 4 на залиха

255/35 R19 MICHELIN PILOT SPORT PS2

РАСПРОДАЖБА -ДОТ 2011


Што велат возачите за Michelin Pilot Sport PS2?

"Кога купив Alfa за градска употреба, одбрав Conti Sport Contact 5, но за жал не XL верзијата, така што и покрај спуштените потпори во кривините секогаш имаше типично потфаќање, па после една година тие гуми Conti ги ставив на мојот постар автомобил Opel Astra и решив за Алфата да одберам нешто подобро и да не правам компромиси. Ги најдов овие Michelin Pilot Sport PS2 и веднаш ги засакав. Едноставно неверојатно како гумите целосно го трансформираа автомобилот. Без нишање, без чувство на тресење, многу точно управување, можам да ја возам колата во кривини без да се лизга, нема триење, автомобилот врти строго и прецизно. Сопирањето лесно се прилагодува, брзите маневри и принудните лизгања во свиоците се забавни за контрола. Го знаев ова чувство од мојот Bridgestone Potenza на моето BMW, но Мишелинците побрзо го фаќаат асфалтот. По 2 години не покажува знаци на стареење, нема забелешки на пукање или абење. Како типична летна UHP гума, таа живее над 17-20С Целзиусови (под 15 станува поцврста), но од 17-20 степени се однесува хармонично. Многу самоуверено возење на дожд, малку се побучни од моите зимски GoodYear, но кому му е гајле за тоа? Сакам како се однесува автомобилот, до сега докажа дека вредеше за парите. Дефинитивно ќе купам нов сет кога ќе ми треба. Високо препорачливо ако сакате брзо да возите и сакате да го искористите потенцијалот од вашиот автомобил. Инаку, мојата потрошувачка во град е околу 10-14l/100km." -  Aприл 2021 


"Ги заменив гумите RunOnFlat Bridgeston со нови Michelin Pilot Sport PS2 на моето BMW, и повторно го открив мојот автомобил. Претходно чувстував како не го зафаќа патот и ми беше крајно непријатно. Сега е залепен за земја и веќе не е небезбеден за возење Топло ги препорачувам." - Ноември 2022 


"Мојот автомобил има можност за различни големини на гуми, така што овој преглед е исто така за 205/55 R17. Одлични се! Многу сигурни во влажни услови. Одлично чувство во секоја ситуација. Овие можеби се стар модел на гуми сега, но тие не се ништо полоши од новите. Ако, како мене, имате тркала на 17 инчи, досега ќе сте откриле дека единствените премиум спортски гуми кои сè уште се достапни во овие големини се различните гуми со спецификации N: Conti Sport Contact 3, Goodyear F1 Assymmetric 1 и овие Michelin Pilot Sport PS2. Коментарите се дека овие генерално се сметаат за најдобри од трите." - Jуни 2022   4 на залиха

255/35 R19 MICHELIN PILOT SPORT PS4

РАСПРОДАЖБА -ДОТ 2017

  Над 4 на залиха

255/35 R19 DUNLOP SP MAXX RT 2

  4 на залиха

255/35 R19 GY EAGLE F1 ASSY 5

Зошто да ја изберете оваа GOODYEAR гума?

Mileage Plus технологија

Високата еластичност и флексибилност на шарата резултира со помалку фрактури предизвикани од груби услови на патот.Технологија на влажно сопирање

Пониската вкочанетост на соединението го олеснува свиткувањето на блоковите и бришењето од водата. Подолгиот и зголемен број на рабови за фаќање го олеснува исфрлањето на водата.Технологија на “Сува стабилност”

Поголемите ребра во центарот на шарата обезбедуваат поголема вкочанетост


Погледни ги сите брендови за димензија 255/35 R19


  Над 4 на залиха