The DUNLOP Sport & Touring Range

Гумите за моторцикли Dunlop Sport & Touring ви овозможуваат стабилност, високи перформанси и издржливост.

Технологијата што освојува тркачките патеки, Dunlop ја применува и на своите патнички гуми за мотори. Без ралика дали возите скутер, крос, патнички (touring), чопер или спортски мотор, со Dunlop секако можете опуштено да управувате со патот и да се концентрирате на возбудата на возењето.ROADSMART IV
SPORT-TOURING

Уживајте во подобрени перформанси во текот на целиот век на гумата благодарение на оптимизираната шара. Целосно новото соединение и дизајнот на шарите значат дека можете целосно да управувате со патот дури и во влажни временски услови.

 • Подобрени перформанси на влажен пат во споредба со RoadSmart III
 • Мал напор при управувањето и ултра брзо загревање
 • GT спецификации за намален напор во управувањето на потешки мотори
 • SP верзии за подобрена стабилност и повратни информации за поспортски и чувствителни модели
 • Специјален дизајн на шарата за намалено трошење на истата


Заден 160/60 ZR 18 достапен од април 2022 година.


Побарај понуда за твојот мотор ROADSMART III
SPORT-TOURING

Премиум GT гумата на Dunlop - за перформанси кои се посилни и потрајни.

 • Иновативниот дизајн на шарата и овозможува на гумата да ги одржува перформансите подолго време
 • Подобрено држење на влажен и сув пат 
 • Соединение со високи перформанси отпорно на абење за поголема километража
 • Стандардна верзија подесена за зголемена агилност, достапна во следните големини: напред 120/70 ZR 17 (58W) и заден 180/55 ZR 17 (73W) и 190/55 ZR 17 (75W). 
 • Верзија SP за употреба на спортски роудстери, која нуди зголемена стабилност со голема брзина, достапна во следните големини: напред 120/70 ZR 17 (58W) и заден 180/55 ZR 17 (73W) и 190/55 ZR 17 (75W).


*Ве молиме, консултирајте се со водичот за монтирање на Dunlop гуми за препорачано поставување по модел


Побарај понуда за твојот мотор 


ROADSMART II
SPORT-TOURING

Премиум сеопфатна спортска гума за патувања.

 • Предниот и заден JointLess Belt (JLB) обезбедува зголемена стабилност
 • Специфична задна шара (Multi-Tread) за извонредна километража
 • Специјално дизајнирани предни жлебови за пократки растојанија на сопирање на суви и влажни коловози
 • Специфично дизајнирана основа за лесно и неутрално ракување со мала и голема брзина


Побарај понуда за твојот мотор GPR-300
URBAN SPORT

Одлична гума за градско/урбано возење и лесни патувања.

 • Нов модел дизајниран да дава безбедни перформанси во сите урбани услови
 • Лесна и флексибилна конструкција за удобност, непречено ракување и смирувачка стабилност
 • Новото соединение со мешавина од силициум диоксид ја подобрува километражата и држењето на влажно


Побарај понуда за твојот мотор